[vc_row][vc_column][vc_column_text]All On 4 Sistemi Nedir?

All-on-4, hiç dişi olmayan ya da tüm dişlerinin çekilmesi gereken kişilerde ileri cerrahi uygulamalara gerek kalmadan açılı implantların yerleştirilmesi ile aynı gün sabit protezin takıldığı bir sistemdir.

All On 4 Sistemi Nasıl Uygulanır?

Tam dişsiz bireylerde ya da çekilmesi gereken dişler varsa çekilip çeneye 4 implant uygulanır. Aynı gün geçici sabit dişler vidalanır. 6 aylık iyileşme süresi sonunda daimi protezi yerleştirilir.

All On 4 Tedavisinin Avantajları Nelerdir?

Pek çok vakada arka bölgelerde ileri kemik eklemesi uygulamalarına gerek kalmadan aynı gün içerisinde implantlar yerleştirilip sabit protezleri tamamlanabildiği için artan maliyet azaltılır ve zamandan kazanç sağlanır. Ayrıca kişinin dişsizlik kaynaklı çiğneme ve sosyal hayat aktivitelerinden geri kalması önlenir.

Bir Günde Diş İmplantı

Problemli olan dişiniz çekilip aynı anda implant uygulaması ve üzerine geçici kron yapılabilir. Özellikle estetiğin önemli olduğu ön dişlerde tercih edilen yöntemde geçici kron ısırma kuvvetlerine maruz kalmayacak şekilde tasarlanır. Çünkü implanta erken dönemde gelen ısırma kuvvetleri implantın kemikle kaynaşmasına engel olabilir. Bu teknik her vaka için uygun olmayabilir. Kişinin kemik kalitesine bağlı olarak diş hekimin yapacağı ayrıntılı muayene ile karar verilir.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Wendell Smallwood Jersey